Skalniak oryginalną ozdobą ogrodu

Planując ogród powinniśmy przemyśleć jakie dodatkowe atrakcje wzbogacą naszą przydomową zieleń. Jest kilka takich rzeczy, a jedną z nich jest skalniak. Umiejętnie zrobiony, ze smakiem i gustem sprawi, że będzie interesującą aranżacją naszego ogrodu.

Zrobienie skalniaka nie jest łatwe. Wymaga wysiłku fizycznego i wiedzy dotyczącej hodowli roślin skalnych.

Zanim zaczniemy układać kamienie powinniśmy zastanowić się nad miejscem skalniaka i jego kształtem. Miejsce obok domu, lub tarasu będzie idealne. Rośliny rosnące w skalniaku są małe i z daleka ich nie widać, dlatego najlepiej, żeby nasz skalny ogród był w zasięgu wzroku.

Jeśli chodzi o kształt, to unikajmy prostych, ostrych krawędzi. Nie będzie to wyglądało naturalnie. Ważna sprawa to rośliny. Większość gatunków wymaga podłoża zasadowego z dużą ilością wapnia. Poza tym wybierajmy takie, które kwitną wiele miesięcy. Nasz skalniak będzie kolorowy nie tylko wiosną. Pozwólmy sobie także na trochę kreatywności i posadzmy iglaki. Będą tworzyć piękną kompozycję z kamieniami i kwiatami. Na pewno dodadzą uroku naszemu ogrodowi.

Wystarczy trochę inicjatywy, wyobrazni i wiedzy a możemy we wspaniały sposób wzbogacić piękno naszej zieleni wokół domu.

Leave a Reply