Jak rozplanować prace w ogrodzie?

Żeby stworzyć piękny ogród należy odpowiednio rozplanować pracę na każdym etapie, począwszy od zaprojektowania, skończywszy na codziennym dbaniu o niego. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które pozwalają zarówno założyć ogrody, jak i pomagają w późniejszej ich pielęgnacji.

Nie ulega wątpliwości, że ogrody, podobnie, jak inne piękne aranżacje, wymagają odpowiednich czynności wykonywanych krok po kroku. Na początku należy przede wszystkim odpowiednio zaprojektować ogród, czyli zdecydować o rozmieszczeniu roślinności i o wykorzystaniu już istniejących, naturalnych, roślinnych ozdób.

Kolejną ważną rzeczą jest właściwe ukształtowanie terenu. W jego zakres wchodzi zarówno stosowne oczyszczenie gleby z niepotrzebnych chwastów i innych, nieczystości, jak również odpowiednie przekopanie terenu i ukształtowanie wszelkiego rodzaju wykopów na oczka wodne czy kopczyków na skalniaki, no i niewątpliwie wykreowanie i stworzenie ścieżek oraz ciągów komunikacyjnych, które ułatwią poruszanie się po ogrodzie.

Dalsze prace to stworzenie instalacji elektrycznej i wodnej, a na końcu wykonanie czynności związanych z właściwym wprowadzeniem do ogrodu roślin, ich rozmieszczeniem i zasadzeniem.

Leave a Reply