Ogrodnik z pasją

Ogród jest dwoiście uformowaną przestrzenią. Spotyka się w niej natura i sztuka. Wrażliwy człowiek łączy w ogrodzie to co uniwersalne z tym, co jest specyficznie ludzkie. Prawdziwy ogrodnik, z pasją potrafi zamienić ogród w niebanalne dzieło sztuki. W umiejętny sposób, za pomocą analitycznego i syntetycznego myślenia, tworzy ogród doskonały. Ktoś, kto pasjonuje się zielenią, ktoś dla kogo ogród jest życiem, może stworzyć wokół siebie krajobraz będący spełnieniem marzeń.

To właśnie pasja powoduje, że człowiek jest w stanie tak wiele zrobić. Dzięki niej ogrodnik jest pracowity, cierpliwy i kreatywny. Są to cechy niezbędne do tego, by móc tworzyć ogród latami.

Kim jest ogrodnik z pasją? Taki człowiek łączy sztukę i naturę, to co dzikie z tym, co ujarzmione. Chaos zamienia w porządek, w harmonię. Ogrodnik z pasją przez lata patrzy na to, jak rosną posadzone przez niego rośliny. Obserwuje, jak rozwijają się kwiaty. Jego wrażliwość nakazuje mu martwić się, gdy w ogrodzie szaleje wichura i niszczy gałęzie drzew. Jest to dla niego wielkim przeżyciem.

Ogrodnik, dla którego uprawa ogrodu jest pasją, uczy się na błędach, eksperymentuje, udoskonala, zmienia koncepcje. Taki ogrodnik bez przerwy coś przycina, formuje, sadzi, przesadza, eksponuje, zasłania. Ogrodnik z pasją wiecznie coś tworzy, zawsze ma coś do zrobienia w swoim ogrodzie. Poświęca temu całe życie, całego siebie.

Leave a Reply