Domowy ogród ziołowy

Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni, na pewno zainteresują cię metody przygotowywania zdrowych posiłków z dodatkiem świeżych ziół.

Ich użycie może diametralnie zmienić i wzbogacić smak twoich dań. Warto zaopatrzyć się w świeże zioła , które są zdecydowanie bardziej aromatyczne i zdrowe. Alternatywą dla codziennych zakupów jest ogród ziołowy w domu.

Zioła mogą być dodawane do wielu potraw; znakomici nadają się do drobiu, chleba, ciastek, herbaty i sosów do makaronów. Można również użyć ziół do dekoracji potraw. Zapewniają one atrakcyjne zapach, który pobudza apetyt. Gotowanie zdrowej żywności ze świeżych ziół jest bardzo łatwe, w szczególności gdy mamy w domu własny ogród ziołowy.

Jesteśmy wtedy świadomi rodzaju i jakości ziół, które dodajemy do żywności. Najbardziej znane zioła, które są wykorzystywane do gotowania to między innymi bazylia, koper włoski, oregano, rozmaryn, szałwia i pietruszka.  Niektóre z nich mają również właściwości lecznicze i potrafią pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.

Leave a Reply